DUYURULAR

Aralık Ayı Perşembe Kahvaltısı

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (KESİAD) geleneksel hale getirdiği Perşembe kahvaltısı buluşmalarının Aralık ayı toplantısı Kemalpaşa Ramada Otel’de yapıldı.
Kemalpaşa Kaymakamı Arif Kızılkaya’nın da katıldığı, KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Meriç’in açılış konuşmasını gerçekleştirdiği toplantıda ACON PLUS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İcra Kurulu Başkanı Sinan Gültekin “Kurumsal Sürdürülebilirlik ile Risk ve Fırsatların Analizi ile Yeniden Yapılanma” konulu sunum gerçekleştirdi.
Ardından Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen “2018-2019 Yılı Genel Ekonomik Durum Değerlendirmelerini” ve “Zor Zamanlarda İşinizi Yönetmek” temalı bir konuşma yaptı.

“2018 yılı zorlu geçti”
KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Meriç, açılış konuşmasında yılın son günlerini yaşadığımız şu günlerde ülkemizin gündemi ekonomi, siyaset ve seçim haberleri ile meşgul olduğunu ifade ederek, “Özellikle yılın ikinci yarısının başında dövizin ani yükselişi sonrası ekonomimizde yaşanan sıkıntıların yerini şimdi yüksek enflasyon aldı. Döviz belli oranda dizginlenebilirken, yükselen enflasyon ülkenin ana gündem maddesi oldu. Kasım ayında yıllık enflasyon 25’i aşmışken, enflasyonla topyekün mücadele hamlesi ile bu oran aralık ayı itibariyle 21 seviyesine çekilebildi. Ancak görünen o ki 2018 yılı yüzde 20 bandında bir oran ile kapanacak” dedi.

“2019’da iş insanları dikkatli adım atmalı”
2019 yılı ise hem hükümet hem de ekonomi çevrelerinin ön görüsü zor bir yıl olacağı yönünde değerlendirmede bulunan Meriç, “Bir türlü çıkamadığımız seçim atmosferinin yine gündemimizde olması, başta enflasyon olmak üzere hala yüksek seyreden döviz ile mücadelede elimizi zayıflattığı bir gerçek. Bu sebeple tüm sanayicilerimizin 2019 yılında denk bütçe ile hareket etmesi, güvenilirliği düşük iş ilişkilerine girmemesi hayati önem taşıyor. Böylesi zamanlarda yatırımları korumak, pazar payını muhafaza etmek ve üretimi sürdürebilmek en büyük kazanım olacaktır” diye konuştu.

Kahvaltımıza katılım gösteren bölgemiz tüm sanayici ve iş insanlarına, üyelerimize ve tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.

IP Adresiniz (84.17.40.90) kayıt edilmiştir.