DUYURULAR

KESİAD’dan Cumhuriyet Kokteyli

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) tarafından düzenlenen kokteyl ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı.

Kemalpaşa Ramada Otel’de gerçekleştirilen Cumhuriyet Kokteyli”nde Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, KESİAD üyeleri ve Kemalpaşalı iş insanları yer aldı.

kaynak-ve-karakayali.jpg

Kokteylin açılış konuşmasını gerçekleştiren KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı bu yıl yüz yüze kutlayabilmekten duydukları mutluluğu dile getirdi. Cumhuriyetin Türk Milletine ve gençliğine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunu ifade eden KESİAD Başkanı Kaynak, “Kuruluşunun 98. yıl dönümünü bu yıl da milletçe büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz. Ulusumuzun üstün gayret ve fedakârlıklarla kurdukları Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması en büyük hedefimiz ve arzumuzdur” açıklamasında bulundu.

sari-ve-kaynak.jpg

Bu amaçla demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak, dünyanın gelişmiş devletleri arasında yer alabilmenin mücadelesini aralıksız sürdürmeye devam etmemiz gerektiğinin altını çizen Kaynak, “Bugün Cumhuriyetimizin değerlerini daha iyi anladığımız bir dönemi yaşıyoruz. Özgürlükçü, laik ve demokratik bir Türkiye hepimizin hedefi, arzusu olmayı sürdürüyor. Bugün burada KESİAD’ın ilk kadın başkanı olarak bulunabiliyorsam bunu bu Cumhuriyet’e ve değerlerine borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk”ü, kahraman silah arkadaşlarını şükran ve rahmetle anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı”nı kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

kaynak2.jpg

Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı ise yaptığı kısa konuşmada 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. kuruluş yıldönümü olan bu günde bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymakam Sarı, “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza edeceğiz” diye konuştu.

sari.jpg

IP Adresiniz (3.215.186.30) kayıt edilmiştir.