DUYURULAR

Sanayici yerli ürüne yöneldi

“Sanayici yerli ürüne yöneldi”

KESİAD üye toplantısını çevrimiçi yaparak pandemi koşulları ve sonuçlarını üyeleri ile değerlendirdi. Pandeminin yerli ürün kullanımını arttırdığı ifade eden KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, “Kendi yağında kavrulma bu dönemde arttı. Sanayici dışardan ara mal ithal etmek yerine yurt içine yöneldi” dedi.

Çevrimiçi Buluşmalar Devam Edecek

KESİAD üye toplantısını çevrimiçi olarak yaparak üyelerle gündemi değerlendirdiklerini ifade eden KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, tam kapanmaya girdiğimiz bu günlerde çevrimiçi buluşmalara devam edeceklerini söyledi.

Yerli üreticinin Pazar payı arttı

Pandemi koşullarında sanayi üretimi ve Pazar hareketleri üzerinde durduklarını ifade eden KESİAD Başkanı Kaynak, “Bir çok üyemiz bu dönemde pandemi sebebiyle yurtdışına olan bağımlılıklarının değiştiğini, bir çok ürünü yurtiçinden temin etme yolunu bulmaya çalıştıklarını, bunun da yerli üreticinin pazar payını arttırdığını gördüklerini söyledi” dedi.

Pandemi yerli üretimi teşvik etti

Türkiye Sanayisinin büyük bir bölümünün bir çok üründe yurtdışına, yani ithalata bağımlı olduğunu hatırlatan KESİAD Başkanı Kaynak, “Bir çok sanayici Pandemi de yaşanan tedarik sıkıntıları ve dövizdeki ani dalgalanma ve yükseliş sebebiyle bu ürünleri yurt içinden temin etme yollarını arayıp buldular. Kısacası bu da yerli üretimi teşvik etti. Pandemi gibi kötü bir durumun tek olumlu yanı bu olsa gerek” dedi.

Perşembe Kahvaltıları da artık çevrimiçi

KESİAD”ın uzun yıllardır yapılan ve gelenekselleşmiş Perşembe Kahvaltıları”nın da artık çevrimiçi yapılacağını söyleyen Kaynak, “Geleneksel kahvaltılarımıza pandemi nedeniyle ara vermiştik. Bundan sonra her ay belirlediğimiz sabit bir perşembe günü çevrimiçi olarak tüm üyelerimizle toplantı gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: medyatakip.com.tr

IP Adresiniz (85.208.96.208) kayıt edilmiştir.